PVSK-Veolia
PVSK-Veolia
91 : 94
NKA Universitas Pécs

Sok szurkoló előtt, hatalmas csatában győztünk, és jelenleg a tabella élén állunk!

2024. október 19.
Sok szurkoló előtt, hatalmas csatában győztünk, és jelenleg a tabella élén állunk! Heroikus küzdelemben győzött csapatunk a PVSK-Veolia elleni városi rangadón, amelyen kiváló volt a hangulat a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Az első félidő a házigazdákról, a második inkább rólunk szólt, és végül nagy csatában 94-91-re nyertünk. Tegnap este óta még az eddiginél is jobb ránézni a tabellára: az élen az NKA Universitas Pécs áll!

Nagyon jó volt látni, hogy ennyien szeretik városunkban a kosárlabdát! Csak gyűltek, gyűltek az autók a sportcsarnok parkolójában, ami teljesen megtelt – hiába, egy városi rangadóhoz, egy PVSK-Veolia–NKA Universitas Pécs derbihez ez dukál.

A két csapat először találkozott egymással az élvonalban, s bizony nagyon fontos volt ez a mérkőzés mindkét fél számára. Szrecsko Szekulovics együttese az első győzelmére hajtott a 2024/2025-ös szezonban, mi pedig meg akartuk őrizni a veretlenségünket. Tudtuk, hogy a tabella, az erőviszonyok egy ilyen rangadón fikarcnyit sem számítanak, a pillanatnyi forma dönt majd, s miután csapatunk húzóembere, Ibrahim Durmo vállsérülés miatt nem léphetett pályára, tudtuk, hogy pokoli nehéz dolgunk lesz.

A szurkolók fantasztikus hangulatot teremtettek, mindkét csapat megkapta a támogatást a lelátóról – ilyenkor érezheti magát igazán jól egy játékos a pályán. A vezetést ugyan mi szereztük meg, de az első félidőben jobbak voltak a hazaiak: Archibald és Micsovics is szórta a pontokat, nem védekeztünk kellően keményen, és a lepattanócsatában is alulmaradtunk. Ennek nem is lehetett más az eredménye, mint az, hogy a nagyszünetben 51-42 állt az eredményjelzőn.

De ott volt még két negyed! A pécsi egyetemi csapat pedig már bizonyította, hogy a nehéz helyzetekben is feltalálja magát! Az elképesztő formában játszó, a vezérszerepet felvállaló Nemanja Nikolics vezetésével elkezdtük faragni a hátrányunkat, és miután a többiek is hozzátették a magukét, az utolsó negyednek már 72-67-ről futottunk neki. Az ötpontos mínusz pedig gyakorlatilag egyenlő a nullával. Ennek megfelelően a 33. perc végén már mi vezettünk Kerpel-Fronius triplájának köszönhetően (79-76-ra), és ekkor már érezni lehetett, hogy behúzzuk ezt a hatalmas csatát. Persze elképesztően izgalmas volt a hátralévő hét perc, de a srácok bírták idegekkel, így szinte mindig mi vezettünk. Négy másodperccel a végső dudaszó előtt három ponttal voltunk előrébb (94-91), ám a Vasút támadhatott egy időkérést követően. A házigazdák kétszer is megpróbáltak egyenlíteni, Archibald, majd Micsovics is ráemelt egy-egy triplát, de egyikük sem talált be, így végül győztünk!

Öt bajnoki után öt győzelemnél tartunk, ez tényleg egy fantasztikus szezonkezdet! A tabella pedig egészen csodálatosan fest, hiszen jelenleg a pécsi egyetemi csapat, az NKA Universitas Pécs van az élen – elképesztő teljesítmény, hogy a második élvonalbeli idényünkben idáig jutottunk!